Not your question?
Ask your question
View similar questions
Add your answer here.Check out some similar questions!
Fixed cost are $60 and var.cost is $4 a unit is the cost function be c=60+4q
[ 1 Answers ]
Fixed cost are $60 and var.cost is $4 a unit is the cost function be c=60+4q
The total cost is 154.25 and 5 sandwiches cost 4.25 what is the cost function
[ 0 Answers ]
.85 times 5 = 4.25 , 4.25 150=154.25
What is my chances of getting probation tranferred from ga. To al.
[ 4 Answers ]
Went through the process with my po in ga.takin new pic and sending paerwork to al. showing I have complied wth all of court odered prcedures just behind on my monthly probation fine though ,haven't vilated in almost 4 years done everything they ask paid a 3ooo dollar fin and restitution done my...
Cost of end. Inv. And cost of goods sold under average cost
[ 1 Answers ]
It's me again! I have another question to the same problem. In case someone else responds, I'll post the problem again. June 1 inv20051000 June 12 purch.30061800 June 23 purch. 50073500 June 30 inv. I need to compute the cost of the ending inventory and the cost of goods sold using the... View more questions Search
|