Your company anticipates selling 3,400 units per month for the upcoming fiscal year. It will cost $10 to order units at $1 per unit, plus an additional $0.15 per unit carrying charge. Assuming that your company uses inventory at a constant rate throughout the year, how many units should you order each time? Round to the higher whole number.
a. 476
b. 674
c. 102
d. 510