1/1... Beginning Inventory... 1,000... $12
2/4... Purchase... 2,000... $18
2/20... Sale... 2,500... $30
4/2... Purchase... 3,000... $23
11/4... Sale... 2,000... $33
How do I compute cost of goods sold using LIFO under the perpetual inventory system?