you invested $14,400 and started a business selling vases. Supplies cost $16 per vase and you are selling each vase for $34. Determine the number of vases, x, that must be produced and sold to break even.
![]() |
you invested $14,400 and started a business selling vases. Supplies cost $16 per vase and you are selling each vase for $34. Determine the number of vases, x, that must be produced and sold to break even.
And your attempt is?
All times are GMT -7. The time now is 05:28 PM. |