Ask Me Help Desk

Ask Me Help Desk (https://www.askmehelpdesk.com/forum.php)
-   High School (https://www.askmehelpdesk.com/forumdisplay.php?f=400)
-   -   9th grade algebra? (https://www.askmehelpdesk.com/showthread.php?t=602979)

  • Oct 11, 2011, 03:17 PM
    justforyou4000
    9th grade algebra?
    A half gallon of milk sells for 43.10 find the unit rate per gallon for each and determine the better buy. Half gallon rate per gallon? Gallon rate per gallon.
  • Oct 11, 2011, 03:49 PM
    Stratmando
    If 1 gallon cost 86.21 it is NOT a Better deal.
    If the 1 gallon cost 86.19 you save .01 for buying twice as much?

  • All times are GMT -7. The time now is 08:17 PM.