fixe manufacturing costs are $40 per unit, and vaiable manufacting cost are $120 per unit. Production was $125,000 units, while sales wer $120,000 units. Determine (A) the difference in variable costing and absorption costing income from operations.
![]() |
fixe manufacturing costs are $40 per unit, and vaiable manufacting cost are $120 per unit. Production was $125,000 units, while sales wer $120,000 units. Determine (A) the difference in variable costing and absorption costing income from operations.
All times are GMT -7. The time now is 08:09 PM. |