I am to buy markers from a wholesale company which charges $12 per box (12 markers per box) Find a formula for c(n) which is what it costs me for markers where n is the number of boxes of markers
![]() |
I am to buy markers from a wholesale company which charges $12 per box (12 markers per box) Find a formula for c(n) which is what it costs me for markers where n is the number of boxes of markers
All times are GMT -7. The time now is 01:15 AM. |