Not your question?
Ask your question
View similar questions
Add your answer here.Check out some similar questions!
Help me with my math word problem
[ 0 Answers ]
To make one sweater, sixty-three 20-ounce plastic drink bottles must be recycled. Write an expression for the number of bottles needed to make "s" sweaters. Use s as the variable.
Math word problem
[ 2 Answers ]
3 kitchen assistants prepare 10 kg of veg in 60 minutes how long would it take 20 assistants to prepare the same amount of veg?
Math word problem
[ 7 Answers ]
If 1.5 pounds of walnuts cost $3 what is the price per pound?
Can you help me with a math word problem
[ 1 Answers ]
My doctor prescribed me to take 3 pills per day, for a month ( 31 days),then she changed the frequency to 4 times a day. When will I run out of these pills?
Need help with a math word problem
[ 1 Answers ]
A certain drug is made from only two ingredients: compound A and compound B. There are milliliters of compound A used for every milliliters of compound B. If a chemist uses milliliters of compound A, how many milliliters of the drug will be made? View more questions Search
|