MrMisfits77
Mar 31, 2018, 09:08 AM
A village wants to build a community center that is projected to cost 1.2 million dollars. Cost per resident is increased by 3 dollars as it is discovered that there are 225 fewer residents than when planning began 2 years ago. What is the revised cost per resident?
smoothy
Mar 31, 2018, 09:19 AM
Sorry.. if you can't do them yourself you don't deserve to pass. We don't do your homework and we sure as heck aren't going to help you cheat on a test.
Besides HIGH school Algebra? You should have been through that long before the 12th grade. I had Trigonometry in 12th grade...we had this in Jr High.