msh0620
Jun 17, 2009, 11:59 AM
if it costs 25 cents to mail a letter weighing one ounce or less, and then 20 cents for each additional ounce or fraction of an ounce. Let L(x) be the cost of mailing a letter weighing x ounces. Graph y=L(x)
View Full Version : Math 166 graphing